Ολυμπιακός: Χάθηκε και η τελευταία ελπίδα για πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League

Έπεσε στο.. κενό και η τελευταία ελπίδα πρόκρισης που είχε ο Ολυμπιακός για την επόμενη φάση του Champions League.

Το όνειρο κράτησε μόνο 45 λεπτά ενώ λίγο προτού κλείσει το ημίχρονο με την Τότεναμ καθώς οι «ερυθρόλευκοι» νικούσαν 0-2 την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο.

Μόνο που ο Μεριά έκανε μια ασύλληπτη γκέλα στο φινάλε του ημιχρόνου βάζοντας και πάλι στο παιχνίδι την Τότεναμ που με… special ανατροπή -χάρη και στις αλλαγές του «special one» Μουρίνιο- μετέτρεψε το 0-2 σε 4-2 και τον εφιάλτη σε όνειρο.

Οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο τρομερός Ολυμπιακός του α’ 45λεπτου, κατέρρευσε αγωνιστικά στο β’ ημίχρονο φεύγοντας τελικά με παθητικό τεσσάρων γκολ από το Λονδίνο, χάνοντας παράλληλα και την τελευταία ελπίδα που είχε για πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League. Πλέον θα τα παίξει όλα για όλα προκειμένου να συνεχίσει στο Europa League στο τελευταίο ματς με τον Ερυθρό Αστέρα στο Γ. Καραϊσκάκης.